Ako si kúpiť topánky v správnej veľkosti

Je lepšie kupovať topánky, ktoré sú príliš veľké alebo príliš malé? Koľkokrát sa pýtate sami seba na túto otázku? To sú otázky, ktoré prekračujú myseľ mnohých žien pri nákupe najnovších štýlov obuvi. Aby ste našli svoju skutočnú veľkosť obuvi, keď kupujete topánky, použite zariadenie na meranie topánok v obchode s obuvou. To Vám dáva šírku i dĺžku nohy. Existuje veľa ľudí, ktorí po meraní nohy zistili, že majú jednu nohu dlhšiu alebo širšiu než druhú. Toto je normálny variant a nemusíte sa obávať. Jeden z dôvodov, prečo sa to stane, môže byť genetický a môžete obviňovať svojich rodičov. Tvorba výrastkov je klinická abnormalita, ktorá má genetickú predispozíciu a zmení anatomické zarovnanie nohy, čím ju rozširuje. Ďalším dôvodom môže byť plochá noha, kde sa väzy oslabujú a noha sa môže pretiahnuť a rozšíriť. Ženy počas tehotenstva môžu mať tento typ javov kvôli hormónu, ktorý je uvoľnený počas tohto obdobia, aby umožnil väzom v panve natiahnuť sa počas pôrodu. Avšak ak sa noha predĺži alebo rozšíri, zvyčajne s nevráti už na pôvodnú veľkosť guía de compra de limpiador de vapor.

Pravidlo, podľa ktorého by ste mali žiť pri zakúpení topánok, je, že medzi špičkou najdlhšieho palca na nohe a koncom topánky by mal byť aspoň 1 až 2 centimetrový priestor. Prvé, druhé alebo tretie prsty na nohe sú často orientačné body, pretože sú zvyčajne najdlhšie na nohách.

Vždy si kúpte pár topánok, ktoré sa hodia na väčšiu nohu. Dôvodom je, že môžete umiestniť nohu do tejto väčšej tak, aby zabrala niektoré miesta a zabránite tak sklzu chodidiel. Nikdy nedávajte nohu do topánky, ktorá je príliš malá alebo príliš pevná. Nosenie takýchto tesných topánok môže spôsobiť problémy s nohami, členkami, kolenami a dolným chrbtom. Topánky, ktoré Vám nepasujú správne, Vás môžu vyviesť z rovnováhy a urobiť Vás zábavnými. Ak je topánka príliš úzka, môžete narušiť špičku nechtov, vytvoriť kúrie oká na hornej a bočnej strane prstov a dráždiť pokožku, čo vedie k tvorbe pľuzgierov a otlakov.

Riešením týchto problémov je, že si vyberiete nový pár topánok. Snažte sa nekupovať len topánky z emocionálnych dôvodov. Tip: kúpte si topánky v priebehu dňa, ktoré by ste pravdepodobne nosili, pretože nohy sa často môžu zväčšovať počas dňa. Ak sa Vaše nohy tlačia vo vnútri topánky a skĺznu dopredu, umiestnite do topánky stielku alebo podperu, aby ste mohli vyzdvihnúť časť extra priestoru, ktorý sa nevyužíva a zabrániť tak prešmyknutiu. Ak je oblúk v nohe skrčení, keď nosíte topánky, ktoré sú príliš veľké a spôsobuje Vám to kŕče, pretože prsty sú zakrivené vo vnútri topánok, mali by ste si taktiež kúpiť iný pár topánok cómo elegir una vaporeta de mano.

Najhoršie sa nakupujú topánky online, pretože si ich nemôžete vyskúšať a často sa musíte spoliehať na číslovanie, pretože nie sú dostupné presné miery, dĺžka či šírka, topánky. Preto v dnešnej dobe vidíme stále viac ľudí u ortopédov s problémami zakrivených nôh, pretože topánky, ktoré kúpili na internete im nesadli, ale pretože za nich zaplatili nemalé peniaze, topánky nosia a obúvajú naďalej, namiesto toho, aby ich vrátili a zakúpili nové. Bez ohľadu na to, aký typ topánky kupujete, nájdite si skutočnú veľkosť obuvi, aby ste mohli šťastne chodiť v nej!